תשובות לשאלות נפוצות לקראת הפריימריז במרצ

איך מפסיקים לקבל הודעות ספאם מהמפלגה או ממועמדים מסויימים?


כל מפלגה מבקשת לשמור על קשר עם המתפקדים והתומכות שלה, גם בימי שגרה ובעיקר כאשר מתקרבת מערכת בחירות, פנימית או כללית. גם מועמדים ומועמדות לתפקידים בתוך המפלגה עושות שימוש במאגר הנתונים המפלגתי, על מנת לשלוח הודעות ומיילים כדי לקבל את תמיכת הבוחרים ולעדכן על הפעילות השוטפת. וכן, לפעמים זה מוגזם ויכול להיות ממש מעצבן. אם אין לך עניין בקבלת הודעות מהמפלגה, אפשר לבטל אותן במספר פעולות פשוטות: מיילים בהתאם לחוק, בסוף כל מייל שתקבלו מהמפלגה או ממועמד/ת קיימת האפשרות להסיר את המייל שלך מרשימת התפוצה. חשוב לומר כי הסרה מרשימת התפוצה לא משפיעה על החברות במפלגה. כדי לבטל את קבלת המיילים יש ללחוץ על הקישור בסוף המייל שמוביל להסרה מהרשימה. בכל מייל זה נראה קצת אחרת, אז חפשו את זה באתיותיות הקטנות ממש בתחתית המייל.
הודעות לנייד באייפון : כניסה לאפליקציית ההודעות (SMS) בחירה בהודעה מהמספר שאותו רוצות לחסום לחיצה על האייקון "i" – תמונה 1 לחיצה על מספר הטלפון – תמונה 2 לחיצה על "חסום מספר זה" (או "Block this Caller") – תמונה 3 אישור החסימה – תמונה 4
באנדרואיד : כניסה לאפליקציית ההודעות (SMS) לחיצה ארוכה על ההודעה מהמספר שאותו רוצות לחסום – תמונה 1 לחיצה על "חסום" (או "BLOCK") – תמונה 2 לאחר חסימת המספר, הטלפון שלך לא יוכל לקבל ממנו יותר הודעות או שיחות טלפון.
לכמה מועמדים מצביעים בפריימריז, ואיך זה מתבצע בפועל?


לכמה מועמדים מצביעים ברשימה? מצביעים לארבעה מועמדים, ללא צורך בדירוג. ההצבעה תהיה ממוחשבת - לאחר ההזדהות בכניסה לקלפי, תכנסו לחדר בו יהיה מסך מגע (מחשב) ותצטרכו לבחור ארבע מועמדים - ללא דירוג. בסיום ההצבעה בכלל הקלפיות, יערך שיקלול של כל ההצבעות לכל מועמד ומועמדת, ובכך יקבע הדירוג.
מה צריך להביא ליום ההצבעה?


תעודה מזהה בתוקף - תעודת זהות, דרכון או רישיון נהיגה.
האם יש עוד תאריכים להצביע אם אני לא יכולה ב14 בפברואר?


מרצ מקיימת הצבעה מוקדמת ב8.2 (יום שישי) בתל אביב. זכאים להצביע בבהצבעה המוקדמת חיילים בשירות סדיר ומילואים, משרתי שנת שירות ומכיניסטים, ואנשים שישהו בחו"ל או שצפויים לעבור הליך רפואי ביום ההצבעה הרשמי. כדי להצביע, יש צורך להגיע לקלפי עם אסמכתא כמו כרטיס טיסה, הזמנת אישפוז, חוזר או תעודת שנת שירות וכו׳. במידה ואתם לא עומדים בקריטריונים אבל מעוניינים להצביע, אפשר להגיש בקשה למפלגה בטופס הזה.
מתי יתפרסמו התוצאות?


משום שההצבעה ממוחשבת, התוצאות יפורסמו כשעה לאחר סגירת הקלפיות. כלומר, אם לא יהיו עיכובים ובלת״מים אחרים, באזור חצות תוצג לכולנו רשימת מרצ לכנסת הבאה.
איך אני יודעת איפה אני מצביעה?


אפשר להצביע בכל קלפי, ללא קשר למקום המגורים! בכל יישוב שבו יש לפחות 35 בעלי זכות הצבעה תוצב קלפי להצבעה. מאחר והשאלה הזו עולה הרבה, בנינו לכם אתר שמנגיש לכם את כלל רשימת הקלפיות. האתר יתעדכן עם הקלפיות הסופיות, אז תהיו בטוחים להציץ שוב לקראת יום הבחירות.
איך אני מוודא שאני יכול להצביע?


איך אפשר לוודא שיש לי זכות הצבעה?
תוכלו לבדוק בקלות אם אתם נכללים בספר הבוחרים של מרצ וזכאים להצביע בפריימריז בקישור הזה.

Copyright 2018 Anat Nir ©